NÁPOVEDA

Ako vložiť inzerát?

Po kliknutí na odkaz "pridať inzerát" v hornej časti obrazovky sa zobrazí formulár pre vloženie inzerátu. Formulár je logicky usporiadaný po krokoch, ktoré je potrebné postupne prejsť. Pokiaľ neprejdete všetky kroky, inzerát sa na server nevloží. Tučne označené položky sú povinné, zvyšok je voliteľný. Po vyplnení položiek systém automaticky pošle e-mail na adresu, ktorú ste zadali v kroku 1 z dôvodu overenia užívateľa. Kliknutím na odkaz uvedený v tejto e-mailovej správe inzerciu aktivujete. Do tejto doby sa inzerát nezobrazuje. Je možné, že ani po aktivácii sa Váš inzerát na serveri hneď neobjaví, viď ďalej Inzerát sa po potvrdení aktivačného mailu nezobrazuje.

Dôležité: Pri vyplňovaní formulára pre vloženie inzercie musíte vložiť platnú e-mailovú adresu. Na adresu, ktorú vyplníte, príde autorizačný mail, ktorý budete musieť potvrdiť pre úspešné vloženie inzercie na server. Pri vložení neplatnej e-mailovej adresy nebude inzerát na serveru zobrazený.

Tip: Ak sa pri prezeraní inzerátov nachádzate v rubrike, kde by ste chceli pridať inzerát a kliknete na odkaz "pridať inzerát", systém automaticky predvyplní vo formulári pre pridanie inzercie danú rubriku.

Ako pridať k inzerátu fotografiu?

Pokiaľ chcete k inzerátu priložiť fotografiu, môžete tak učiniť v kroku 2 pri vkladaní inzercie na server alebo neskôr pri editácii inzerátu. K inzerátu je možné nahrať maximálne 4 fotografie. Veľkosť jednej fotografie by nemala prekročiť 250 kB a formát obrázku musí byť JPG, GIF alebo PNG.

Zmazanie/editácia inzerátu

Pod každým inzerátom je malé zápätie, kde sú voľby "upravit" a "zmazať". by ste mohli inzerát zmazať/editovať, potrebujete vedieť heslo, ktoré ste zvolili pri vložení inzercie na server.

Ďalšiu možnosť editácie/zmazania nájdete v potvrdzovacom maile, ktorý vám prišiel pri vložení inzercie na server. Mail obsahuje link, ktorý umožní priamu editáciu. Odporúčame potvrdzujúci mail nemazať a schovať pre možnosť ďalšej práce s inzerátom.

Tip: V pravej hornej časti obrazovky kliknite na odkaz "moje inzeráty", vložte e-mail a heslo a po úspešnom overení sa zobrazí všetky inzeráty spojené s vašim e-mailom a heslom.

Strata hesla

Pokiaľ sa Vám stalo, že ste zabudli heslo, môžete ho zistiť kliknutím na editačný link, ktorý Vám bol automaticky zaslaný pri vložení inzercie na server. Ďalšia možnosť je kliknúť na odkaz "moje inzeráty" pod hlavičkou webu a v odkaze "Zabudli ste heslo" zadať svoju e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri vložení inzercie na server. Za niekoľko minút by mala do Vašej mailovej schránky prísť správa obsahujúca editačný link. Ak vložíte inú mailovú adresu, heslo nebude zaslané.

Koľko inzerátov je možné vložiť počas jedného dni?

Na server je možné vložiť neobmedzený počet inzerátov spĺňujúcich podmienky webu.

Neprišiel mi potvrdzujúci mail, čo mám robiť?

Ak po vyplnení formulára pre pridanie inzercie neprišiel na Vašu e-mailovú adresu potvrdzujúcí mail pre umožnenie zverejnenia inzerátu, skontrolujte následujúce:

 1. zadali ste správne mailovú adresu bez preklepov?
  Veľmi často sa maily vracajú ako neplatné a preto sa k užívateľom potvrdzujúci mail vôbec nedostane (Recipient address rejected: User unknown) (Sorry, no mailbox here by that name) apod.
 2. nebol potvrdzujúci mail presunutý do zložky nevyžiadaná pošta?
 3. neoznačil Váš mailový program potvrdzovací mail za spam a nezmazal ho?
 4. nemáte preblém s mailovou schránkou, iné maily vám chodia?

Najčastejšie problémy s mailovou schránkou:

 • bol prekročený limit maximálneho počtu správ
 • bola prekročená disková kapacita priradená Vašej mailovej schránke (Mailbox disk quota exceeded)
 • užívateľ začal používať novú mailovú adresu
 • mailový účet je nedostupný (Mailbox is currently disabled)

Inzerát sa po potvrdení aktivačného mailu nezobrazuje

Inzeráty prechádzajú vnútorným systémom kontroly. Z tohto dôvodu je možné, že sa inzerát zobrazí na serveri s časovým oneskorením, ktorá môže trvať i deň alebo dlhšie. V prípade, že sa Váš inzerát na serveri nezobrazil, skontrolujte, či neboli porušené pravidlá webu. Inzerát môže byt bez upozornenia odstránený aj dodatočne bez ohľadu na to, či bol už zvýraznený pomocou SMS správy.

Najčastejšie zamietnuté inzeráty majú obsah:

 • inzercia propagujúca rychlé alebo bezpracné zárobky
 • inzercia práce z domu s ľahkým zárobkom
 • chudnutie
 • multilevel systémy
 • pyramidové hry
 • propagácie liekov, prírodných prípravkov a podporných prostriedkov
 • rôzne provizné systémy, pôžičky
 • inzercia s rovnakým alebo podobným obsahom
 • spamy
 • inzercia je vložená do inej kategórie než patrí
 • inzercia na nelegálne produkty, kopírovanie nosičov apod.
 • inzercia s nesprávnou slovenčinou pochádzajúca zjavne zo zahraničia

Ako kontaktovať inzerenta?

Inzerenta môžete kontaktovať pomocou odpovedného formulára, ktorý je umiestnený v detaile každého inzerátu. Formulár vyplňte pozorne, zvlášť svoju mailovú adresu, aby Vás mohol inzerent v prípade záujmu kontaktovať. Z technických dôvodov nie je možné potvrdiť, že správa užívateľovi nazoaj prišla, systém len zobrazí informáciu o jej odoslaní. Je potom už len na príjemcovi správy, či na túto správu bude reagovať alebo nie.

Vyhľadávanieí

V celom systéme je možné fulltextovo vyhľadávať vo všetkých kategóriách a to formou základného vyhľadávania alebo rozšíreného vyhľadávania.

Základné vyhľadávanie nájdete v hlavičke stránky. Zadajte hľadané slovo a kliknutím na tlačítko "hľadaj" obrazíte inzeráty, ktoré obsahujú zadané kľúčové slovo.
Rozšírené vyhľadávanie je možné zobraziť kliknutím na odkaz "rozšírené vyhľadávanie"umiestnenom pod klasickým vyhľadávaním. Po kliknutí na tento odkaz sa zobrazia rozšírené voľby platné pre danú kategóriu.

Prišla mi odpoveď na inzerát, ktorá sa mi zdá podozrivá

Ak na Vaši e-mailovú adresu prišla odpoveď, ktorá sa Vám zdá podozrivá, nereagujte na ňu. Spammer pravdepodobne využil kontaktný formulár, ktorý je pod každým inzerátom pre kontakt s inzerentom a zaslal cez neho svoju podvodnú správu. Do doby než na mail NEODPOVIETE, nepozná odosielateľ Vašu mailovú adresu. Získa ju až vtedy, keď na ňu sami odpíšete.

Dôležité: do textu inzerátu nepíšte svoju mailovú adresu, podvodníci by ju potom ľahko mohli zistiť a zasielať na ňu obťažujúce maily (spammy).

Varovanie pred podvodníkmi

Rádi by sme užívateľov vyzvali k zvláštnej opatrnosti pri nákupe tovaru a služieb cez internet. S prihliadnutím na to, že sa na internete pohybujú aj podvodníci, je treba na túto skutočnosť neustále myslieť a dodržiavať niekoľko zásad, medzi ktoré patria napríklad:

 • zásadne neposielajte peniaze vopred
 • vyhnite sa ak je to možné obchodovaniu so zahraničím
 • tovar si najlepšie vyzdvihnite/predajte osobne a informujte sa o jeho pôvodu/záruke
 • nereagujte na inzerciu s nereálnou ponukou/cenou

Pokiaľ sa stretnete s inzerciou písanou lámanou slovenčinou, jedná sa väčšinou o inzerciu zo zahraničia preloženú softwarovými prekladačmi. Taký inzerát môže vyzerať napríklad takto:
"my majú dve krásne kapucín opice chceme dať pozor na prijatie sú dobre vyškolený priateľský hrať s deťmi a ostatní domácí zvieratá, sú veterinári kontrolovať, očkovaná a ukázala sa ako prestá choroby, kontaktujte pre viac informacie."
Tieto inzeráty ignorujte.

Metódy podvodníkov sa neustále zdokonaľujú, je možné, že inzerát bude po gramatickej stránke v poriadku a aj tak je pôvodom od podvodníka zo zahraničia. Títo podvodníci (v angličtine scammers) často využívajú služby profesionálných prekladateľov, snažia sa vyvolať dojem dôveryhodnosti a získať tak dôveru ľudí. Je možné, že sa tiež vydávajú za nejakú známu inštitúciu, najčastejšie banku a snažia sa získať informácie týkajúce sa napríklad čísel bankových účtov.

Ďalšou nebezpečnou vecou je prevod peňazí za províziu, podvodníci potrebujú prostredníka pre legalizáciu svojich peňazí. V žiadnom prípade na také ponuky nereagujte aj za cenu zajímavej provízie, jednalo by sa naviac o porušenie zákona.